Dobre i szkodliwe wody do picia

By admin

Luty 26, 2017 O wodzie 1 Comment

Tagi: woda bezglutenowa, woda borowa, woda bromowa, woda brzozowa, woda cedrowa

Studnia z dobrą wodą do picia powinna być głęboka i postawiona zdała od budynków gospodarskich. Jeżeli bowiem stoi blisko gnojówki lub wychodka, to się mogą do wody dostawać gnijące ciecze. Jeżeli woda studzienna po ogrzaniu się w pokoju cuchnie, to jest szkodliwa dla zdrowia.

Woda może nie być cuchnąca, a mimo to bardzo trująca. W wodzie bowiem mogą żyć niedojrzałe okiem istotki, tak zwane mikroby. Wiele mikrobów, wywołujących zakaźne choroby, jak tyfus, czerwonkę, cholerę, może żyć w wodzie. Jeżeli jedna z tych chorób wybuchnie w miejscowości, gdzie niema wodociągów, to nie powinno się pić wody innej, jak dobrze przegotowanej i potem ostudzonej. Można też wodę dla oczyszczenia od mikrobów przesączyć. Chcąc wodę przesączyć, trzeba w nowe naczynie nasypać na spód piasku (świeżo wykopanego), potem dać warstwę węgli drzewnych, a na to znowu piasku grubego ze żwirem i przez te warstwy przecedzić wodę podejrzaną.

Po chorych na zaraźliwe choroby nie powinno się też prać bielizny w rzekach, tylko zdała od domu i wodę, żeby. nie mogła dostać się do studni. Cholera najczęściej szerzy się wzdłuż biegu rzeki przez to że osadzie piorą w rzece bieliznę używaną przez chorych, a w drugiej piją z tej samej rzeki wodę i zarażają się nią.

Latest Comments
  1. Reklama