Woda morska i co w niej żyje cz. 2

By admin

Luty 26, 2017 O wodzie 1 Comment

Tagi: woda a trądzik, woda a zdrowie, woda a zdrowie człowieka, woda alkaliczna, woda aloesowa

Zwierzęta schodzą w głąb morza niżej, niż rośliny. Przekonano się, że nawet w takich głębiach, do jakich światło nie dochodzi, bo na kilka tysięcy metrów głęboko, żyją jeszcze różne istoty. Są między niemi takie, które przyświecają sobie w tych ciemnościach.

Zwierzęta świecące są w gorących morzach pospolite. Niektóre żyją na powierzchni morza i są tak drobne, że ich gołym okiem nie można dojrzeć. Występują jednak w takich masach, że wieczorem całe morze wygląda tak, jak ściana w ciemnym pokoju potarta zapałkami siarczanymi. Każde plaśnięcie fali wywołuje silniejsze świecenie, jakby łunę światła. Gdy okręt płynie po morzu, zdaje się, że płynie po srebrze stopionym. Zwierzątka te świecą tak, jak u nas Świętojańskie robaczki.

Są jeszcze drobniejsze zwierzątka i roślinki zwane okrzemkami, co razem z tamtymi świecącymi żyją na samej powierzchni morza i tworzą paśne łąki dla rybek i innych istotek, służących za pokarm istotom większym.

Skład wody

Woda składa się z dwu pierwiastków: tlenu i wodoru. Wodór jest gazem, w którym świeca nie może się palić. Sam wodór pali się w powietrzu tak, jak gaz do oświetlania. Wodór, paląc się w powietrzu, łączy się z tlenem, a z połączenia tych dwu pierwiastków powstaje woda.

Latest Comments
  1. Reklama